Štartuje druhý ročník NGO Awards: Ukážte, ako vám technológie pomáhajú pomáhať

  • 13 March 2018
  • aopss

Technológie pomáhajú fungovať efektívnejšie nielen firmám, ale aj neziskovým organizáciám, ktoré tam môžu lepšie napĺňať svoje poslanie. Práve im je určená súťaž NGO Awards, ktorú vyhlasuje spoločnosť Microsoft a Nadácia otvorenej spoločnosti. Jej cieľom je vyzdvihnúť inšpiratívne príbehy tých, ktorí sa neboja inovácií.

Aj neziskové organizácie môžu fungovať ako moderná firma. Technologické inovácie im dokážu ušetriť čas a energiu, ktorú môžu venovať svojmu poslaniu. Spoločnosť Microsoft a Nadácia otvorenej spoločnosti preto vyzývajú neziskové organizácie pôsobiace na Slovensku, aby sa pochválili, ako využívajú technológie na pomoc iným. ,,Hľadáme inšpiratívne príklady toho, ako technológie pomáhajú neziskovým organizáciám efektívnejšie pracovať, lepšie komunikovať a predovšetkým pomáhať ich klientom. Chceme oceniť a zviditeľniť ich úspechy a zároveň motivovať aj ďalších, aby sa nebáli inovovať a využívať technológie naplno,“ hovorí Lenka Čábelová, manažérka komunikácie spoločnosti Microsoft na Slovensku a v Českej republike.

Jedným z minuloročných víťazov súťaže NGO Awards bola organizácia Business Intelligence Club (vydavateľ časopisu Prohuman), ktorá podporuje vzdelávanie a zdieľanie informácií vo všetkých oblastiach sociálnej práce a realizuje výskumy v športových, školských či mládežníckych zariadeniach, ktoré poskytujú sociálne a zdravotné služby. ,,Naši členovia majú bežné zamestnania a v klube pracujú na neziskovom princípe. Office 365 nám umožnil vyššiu formu komunikácie, dáta si nemusíme posielať, čo nám prináša pohodlie a bezpečnosť, šetrí náš čas aj peniaze. OneDrive sa stal úložiskom, takže nepotrebujeme externé disky, nestrácame súbory a nemáme problém s konverziami dokumentov,“ vysvetľuje Ján Báhidský z Business Intelligence Club. Ocenenie za inovatívnosť si odniesli aj ZPP Radosť a Mamila o.z.

Do súťaže sa môžu zapojiť všetky slovenské neziskové organizácie, ktoré využívajú produkty Microsoftu. ,,Veríme, že aj tento rok nájdeme tých, ktorí sa neboja inovácií. Zaujíma nás, ako využívajú IT napríklad pri vzdelávaní ľudí s postihnutím, či na podporu sociálne ohrozených skupín, pri komplexných riešeniach tímovej spolupráce s dobrovoľníkmi alebo na špecializovanú webovú aplikáciu či serverové riešenie podporujúce činnosť ich organizácie,“ povedal Ján Orlovský, riaditeľ Nadácie otvorenej spoločnosti.

Do súťaže Microsoft NGO Awards sa dá prihlásiť od 12. marca do 20. apríla, vyhlásenie výsledkov sa bude konať 17. mája 2018 v Bratislave.

Viac informácií nájdete na: http://ngoday.osf.sk/.

O spoločnosti Microsoft
Microsoft je významný výrobca technológií pre svet, v ktorom sú mobilita a cloud na prvom mieste. Našou misiou je umožniť každému človeku a každej organizácií na svete dokázať viac. Microsoft Corporation vznikla v roku 1975, slovenská pobočka začala svoju činnosť v roku 1995.